MAGIA DEMOKRACJI…

Zbliża się koniec sierpnia, kiedy to będziemy świętować powstanie „Solidarności”, jako wielkiego ruchu, który wywołał istotne zmiany polityczne w Europie. Zwykło się używać zwrotu, iż „Solidarność” rozbiła reżim radziecki i doprowadziła państwa Europy Środkowej i Wschodniej do upragnionej demokracji.

Czytaj dalej MAGIA DEMOKRACJI…

SZCZERA ROZMOWA…

Motto: nie pamięta wół, jak cielęciem był…

Rozmawiałem ostatnio z kolegą, którego dawno nie widziałem. Jakiś czas temu spotykaliśmy się od czasu do czasu, po czym na blisko 20 lat kontakt ustał. Powiedział, że przebywał za granicą, gdzie dorobił się trochę pieniędzy i teraz ma ochotę na zwierzenia.

Czytaj dalej SZCZERA ROZMOWA…

UMIAR…

Kwalifikantka Harmony Tan po trzysetowym zaciętym meczu, trwającym ponad trzy godziny, odesłała do domu skrajnie wyczerpaną Serenę Williams. Pojedynek obserwował pełen kort główny, w tym mąż Sereny, jej matka i siostra Venus, dopingujący byłą mistrzynię do zwycięstwa.

Czytaj dalej UMIAR…

WOKÓŁ TENISA…

Ostatnio w internecie zauważyłem wysyp purystów i znawców tenisa. Co bardziej uczeni w piśmie  wychwalają swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim. Faktycznie poprawność pisowni tak w internecie, jak i w programach telewizyjnych pozostawia wiele do życzenia…

Czytaj dalej WOKÓŁ TENISA…