PARANOJA…

Kiedy słucham i oglądam dyskusje w krajowej sferze publicznej, od razu przychodzi mi na myśl, że honor to zjawisko archeologiczne… Sam niegdyś występowałem w telewizji i pamiętam, jaka trema mnie ogarniała na myśl, by wypaść dobrze i nie zbłaźnić się swoimi wypowiedziami.

Czytaj dalej PARANOJA…

HIPOKRYZJA…?

Hipokryzja, albo utrata pamięci powoduje u niektórych polityków wypowiedzi o nadrzędności prawa unijnego nad Konstytucją RP. Szczególnie rażąco to widać u dwóch lewicowców – byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego Premiera Leszka Millera, którzy za takim prymatem optują.

Czytaj dalej HIPOKRYZJA…?

WARIATKOWO…

Motto: wierzyć, czy nie wierzyć, oto jest pytanie?  z Szekspira…

O tym, że nasi politycy, prawnicy, już pomijając ekonomistów potrafią pleść medialne bzdury zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ostatni przykład to wyższość prawa unijnego nad Konstytucją RP lub tejże nad prawem unijnym.

Czytaj dalej WARIATKOWO…

ZAKNEBLOWANI…

Przysłuchiwałem się w dniu 21 lipca 2021 r. obradom Sejmu w sprawie votum nieufności względem Ministra Edukacji i Nauki. To, co na pierwszy rzut oka mnie zaskoczyło, to powszechnie zakneblowane twarze wszystkich parlamentarzystów maseczkami z różnych materiałów.

Czytaj dalej ZAKNEBLOWANI…