SZCZERA ROZMOWA…

Motto: nie pamięta wół, jak cielęciem był…

Rozmawiałem ostatnio z kolegą, którego dawno nie widziałem. Jakiś czas temu spotykaliśmy się od czasu do czasu, po czym na blisko 20 lat kontakt ustał. Powiedział, że przebywał za granicą, gdzie dorobił się trochę pieniędzy i teraz ma ochotę na zwierzenia.

Czytaj dalej SZCZERA ROZMOWA…

UMIAR…

Kwalifikantka Harmony Tan po trzysetowym zaciętym meczu, trwającym ponad trzy godziny, odesłała do domu skrajnie wyczerpaną Serenę Williams. Pojedynek obserwował pełen kort główny, w tym mąż Sereny, jej matka i siostra Venus, dopingujący byłą mistrzynię do zwycięstwa.

Czytaj dalej UMIAR…

WOKÓŁ TENISA…

Ostatnio w internecie zauważyłem wysyp purystów i znawców tenisa. Co bardziej uczeni w piśmie  wychwalają swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem polskim. Faktycznie poprawność pisowni tak w internecie, jak i w programach telewizyjnych pozostawia wiele do życzenia…

Czytaj dalej WOKÓŁ TENISA…

PYSKOWANIE…

Motto: czyżby znowu zamienił stryjek siekierkę na kijek…?

Po otwarciu dowolnego medium wspierającego opozycję, słychać potok słów obciążających rządzących za wszelkie przejawy rzeczywistości…Nie ma takiej sprawy, której nie można by przypisać PiS-owi w formie zawinienia.

Czytaj dalej PYSKOWANIE…

EKONOMIA…

Stale jesteśmy bombardowani reklamami zachęcającymi do zakupów, a czasem zdobywania łatwych pieniędzy. Pierwsze z nich stanowią propagowanie wyrobów, czy usług mających zachęcić wzrok do podjęcia kontraktu.

Czytaj dalej EKONOMIA…

INTELIGENT DEBILEM…?

Motto: na samokrytykę i refleksję nigdy nie jest za późno…

Dzisiaj mamy 2 maja, dzień flagi państwowej, wczoraj było święto pracy, jutro jest święto Konstytucji i jeszcze obecnie przypada 18 rocznica przystąpienia Polski do UE. Nic tylko świętować i cieszyć się z osiągnięć, który to motyw przewija się przez wszystkie media.

Czytaj dalej INTELIGENT DEBILEM…?