MAGIA RZĄDZENIA…

Skończył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, wybrano nowe władze, wysłuchaliśmy przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, stąd czas na podsumowania. Na tle jego przebiegu dostrzegam niebywały kunszt prezesa, który stawia go w gronie najwybitniejszych polskich polityków, szkoda tylko, że obecnie jest jedynym tej klasy mężem stanu.

Czytaj dalej MAGIA RZĄDZENIA…

ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA…

Od czasu do czasu kupuję „Sieci” i ostatnio to zrobiłem. Numer 18 z 4-9 maja 2021 r. mocno mnie rozczarował. Choć na pierwszej stronie krótki „Układ dwustronnie korzystny” autorstwa Jacka Karnowskiego stanowi trafny opis rzeczywistości, to im głębiej wchodziłem w tę lekturę, tym artykuły o bieżącej polityce stawały się coraz bardziej banalne.

Czytaj dalej ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA…

DEMOKRACJA…?

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej zwyciężyła demokracja, gdyż Kongres zatwierdził nowego Prezydenta Elekta. Komentatorzy telewizyjni rozpływali się w pochwałach tego starego ustroju, a część z nich wskazywała, że amerykański ustrój da sobie radę, czyli rozwiąże każdy trudny problem, w tym zarzut sfałszowanych wyborów.

Czytaj dalej DEMOKRACJA…?