DEBATA GŁUCHEGO TELEFONU…

czyli, jak uwolnić się od toksycznych posłów?

Dnia 9.11.2021 r. obyła się debata sejmowa poświęcona sytuacji na naszej wschodniej granicy, którą w całości z uwagą wysłuchałem. Chciałem ją nazwać debatą hybrydową, w rozumieniu przekształceń działań opozycji w kierunku poważnego potraktowania realnego zagrożenia, ale niestety nie mogę.

Czytaj dalej DEBATA GŁUCHEGO TELEFONU…

METAMORFOZA…?

Nieraz zastanawiałem się, jak to się stało, że z państwa, w którym w zasadzie prawnicy starali się przestrzegać przepisów prawa, chociaż te były narzucone przez wytyczony obcy reżim, staliśmy się nagle tak niepraworządni, że norma prawna nie znaczy nic, a dokładniej jest warta mniej niż zero?

Czytaj dalej METAMORFOZA…?

MANIFEST UNIJNY…?

Przeczytałem wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7.10.2021 r. sygn. akt K3/21 w sprawie obowiązującej w Polsce i Unii Europejskiej hierarchii źródeł prawa. Zapoznałem się ze stanowiskiem Ministra Sprawiedliwości w tej sprawie, a także oświadczeniem 26 byłych sędziów TK zawierającym zarzut 10 kwestii nieprawdziwych na tle tego rozstrzygnięcia.

Czytaj dalej MANIFEST UNIJNY…?

MAGIA RZĄDZENIA…

Skończył się kongres Prawa i Sprawiedliwości, wybrano nowe władze, wysłuchaliśmy przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, stąd czas na podsumowania. Na tle jego przebiegu dostrzegam niebywały kunszt prezesa, który stawia go w gronie najwybitniejszych polskich polityków, szkoda tylko, że obecnie jest jedynym tej klasy mężem stanu.

Czytaj dalej MAGIA RZĄDZENIA…