SZCZYT BEZCZELNOŚCI…

Motto: mówiąc o tytułowej nazwie mam na myśli znaną anegdotę dotyczącą szczytu chamstwa, a mianowicie – narobić komuś pod drzwiami, zadzwonić i poprosić o papier…

Może śmieszne to motto jest, ale mnie wcale nie bawi. Medialna propaganda przechodzi już takie stany, że jeszcze trochę, a trzeba będzie postawić pytanie, czy te istoty w kraju wokół Wisły, w Europie i na dalszym świecie są jeszcze ludźmi?

Czytaj dalej SZCZYT BEZCZELNOŚCI…

KOCIOKWIK…

Motto: świnie krzyczą przy korycie, kiedy zagrożone życie – w dobrobycie…

Kiedy powstał pomysł referendum połączonego z październikowymi wyborami, opozycja niemrawo oponowała. Podejrzewali, że referendum zwiększy frekwencję i przysporzy PiS zwolenników.

Czytaj dalej KOCIOKWIK…

LEKCJA DEMOKRACJI…

Motto: na naukę nigdy nie jest za późno…

U Moliera pan Jourdain nie wiedział, że całe życie mówi prozą… Społeczeństwo polskie głosuje za demokracją, spontanicznie publicznie ją wielbi, obchodzi huczne święta powstania (vide zapowiedź świętowania w dniu 4 czerwca 2023 r.), nie zdając sobie sprawy, że ona jeszcze nie zaistniała!

Czytaj dalej LEKCJA DEMOKRACJI…

KABARET…

Nastał czas, aby rzeczy zacząć nazywać po imieniu. Chyba zbyt długo oszukiwaliśmy sami siebie, stąd najwyższa pora, by spojrzeć prawdzie prosto w oczy. Sprzyja temu zbliżający się dzień pracy, mogący stanowić refleksję, nad rzeczywistością…

Czytaj dalej KABARET…

JAN DUSIGROSZ…

Motto: Jak to powiada lekka kobieta, w stylu pożądań każda moneta – Europa dzisiaj niczym atleta podąża śladem Jean‘a Monnet‘a!

Obudziłem się nagle zlany potem i przerażony realistycznym snem, o piekle, do jakiego zmierzam, jako zatwardziały ateista. Kiedy doszedłem do pełnej świadomości umysłu, zdarzenia senne poczęły się na jawie układać dokładnie w mój życiorys.

Czytaj dalej JAN DUSIGROSZ…

CYRK…

Motto: niebezpieczeństwo grozi w cyrku także widzom…

Trafiłem przypadkiem na fantastyczną dyskusję w TVN o tym, dlaczego w badaniach opinii publicznej PiS-owi rośnie, a opozycji spada poparcie. W studiu poważni dyskutanci z jakimś profesorem na czele dla dodania wrażenia w merytorycznej ocenie mini debaty.

Czytaj dalej CYRK…

UŁOMNOŚĆ…

O patriotyzmie w polskiej polityce można dyskutować bez końca. Rzeczywiste rozmiary widoczne są wyraźnie w związku z wizytą Prezydenta USA w lutym br. Z ust przedstawicieli opozycji nie mogą się wydobyć żadne słowa uznania pod adresem władzy, gdyż one zostałyby przez elektorat źle odebrane.

Czytaj dalej UŁOMNOŚĆ…

WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA…

Motto: każdy dorosły obywatel posiada prawo wyboru rzeczywistego, a nie iluzorycznego dobra, tylko trzeba umieć z tego uprawnienia skorzystać…

Wolność i pojęcie narzucenia kultury życia często nie są rozumiane poprawnie w sensie przeciwstawienia tych zagadnień. Niektórzy uważają, że wolność ma mieć charakter nieograniczony, tymczasem z założenia tak nie jest i nigdy nie było.

Czytaj dalej WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA…